Metropolitalne wiadomości

aktualności

Bezpłatne szkolenia dla podmiotów ekonomii społecznej

Jak napisać ofertę współpracy marketingowej oraz jak skutecznie komunikować się w pozyskiwaniu funduszy dla organizacji będą tematami warsztatów dedykowanych organizacjom pozarządowym oraz przedsiębiorstwom odpowiedzialnym społecznie.  Szkolenia odbywają się w ramach współpracy z Ośrodkiem Wsparcia Ekonomii Społecznej Dobra Robota.

Na warsztaty zapraszają wspólnie: OWES Dobra Roborta, Fundacja RC i Fundacja Pokolenia.

Pierwsze wydarzenie poświęcone będzie narzędziom komunikacji w fundraisingu. Uczestnicy podczas warsztatów zgłębią temat skutecznej komunikacji w zbieraniu funduszy dla organizacji. Szkolenie odbędzie się w dwóch terminach:

22 czerwca w godz. 10:00-16:30.
Gdańsk, Fundacja RC, al. Grunwaldzka 5

29 czerwca w godz. 9:00-16:00.
Tczew, Dom Przedsiębiorcy, ul. Obrońców Westerplatte 3

ZAPISY: https://forms.gle/t3Mo2fiJjR5Xq9DC7
 


Program szkolenia:

  1. Rola komunikacji w fundraisingu,
  2. Narzędzia komunikacji internetowej,
  3. Narzędzia angażowania darczyńców – jak dobrać,
  4. Dane i technologie w komunikacji,
  5. Ścieżka Darczyńcy – budowa długofalowych relacji w oparciu o dane,
  6. Narzędzia przydatne w pracy, zarządzaniu danymi i relacjami z darczyńcami,
  7. Czy sztuczna inteligencja i chatboty (ChatGPT) mogą być pomocne w tworzeniu treści?
  8. Fundraising w sieci – narzędzia.


Prowadząca: Marta Dietrich

Specjalistka ds. zarządzania zasobami ludzkimi i CSR, ukończyła SWPS Uniwersytet Humanistyczno-społeczny na kierunku Socjologia. Zanim przeszła do III sektora pracowała w biznesie jako headhunter i koordynator projektów. Ma doświadczenie we wdrażaniu baz danych typu CRM, planowaniu strategicznym i kształtowaniu wizerunku organizacji.

Swoją przygodę z fundraisingiem rozpoczęła od pracy na rzecz Puckiego Hospicjum. Planowała, wdrażała i prowadziła komunikację z Darczyńcami w Fundacji Court Watch Polska. 5 lat doświadczenia pracy w charakterze fundraisera pozwala jej skutecznie łączyć interesy różnych stron. Dziś pracuje nad pozyskaniem środków dla Funduszu Akumulator Społeczny.


Tematem drugiego szkolenia będzie: „Jak napisać ofertę współpracy marketingowej. Projektowanie wzoru na żywo krok po kroku.

TERMIN: 29 czerwca, godz. 10:00-16:30, Fundacja RC, Gdańsk, al. Grunwaldzka 5

ZAPISY: https://forms.gle/882CBNgY3QSUrYB5A
 


O szkoleniu:

Podczas spotkania uczestnicy pracować będą nad stworzeniem wzoru oferty współpracy dla organizacji, której celem będzie pozyskanie partnerów m.in. biznesowych.


Podczas warsztatu zadzieją się następujące rzeczy:

  1. przypomnimy sobie co musi znaleźć się w ofercie,
  2. zastanowimy się, jakie są nasze silne punkty i co możemy zaoferować,
  3. określimy nasze potrzeby i jakiej współpracy oczekujemy,
  4. wypiszemy sobie wzajemne świadczenia (finansowe, barterowe, wizerunkowe lub inne),
  5. wybierzemy narzędzie, na którym będziemy ofertę tworzyć,
  6. zastanowimy się nad kolorystyką, czcionką, ilustracjami,
  7. napiszemy profesjonalny opis naszej organizacji,
  8. wybierzemy potencjalnych (lub wymarzonych) partnerów z różnych sektorów,
  9. spersonalizujemy nasz wzór pod nich dzięki wybranym elementom.


Prowadząca: Magda Jabłońska

Jest specjalistką ds. komunikacji i budowania partnerstw w Fundacji RC, ale także jest założycielką spółdzielni socjalnej Zeroban - w związku z tym bardzo dobrze zna realia i potrzeby osób wykluczonych z rynku pracy. Zeroban od początku wojny zorganizowało pracę dla łącznie 10 kobiet ze wschodu.

Magda Jabłońska jest specjalistką w zakresie CSRu oraz networkingu, ma szerokie kontakt w trójmiejskim środowisku biznesowych oraz HR z uwagi na wcześniejsze doświadczenie zawodowe. Jest także organizatorką Sklepu Społecznego w Manhattanie z ramienia Stowarzyszenia Morena.
Ma kompetencje z zakresu copywritingu, współpracy z mediami, organizacji kampanii społecznych oraz koordynacji projektów społecznych (m.in Gdańsk Business Run, #ngosySZYJĄMASKI)

Udział w szkoleniach jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają materiały oraz poczęstunek w trakcie zajęć. Zapisy na szkolenia odbywają się poprzez formularze on-line.

Na zajęcia zaproszone są organizacje niekorzystające wcześniej ze wsparcia w ramach projektu OWES Dobra Robota. Liczba miejsc na szkolenie jest ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń. Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego do projektu OWES Dobra Robota, w ramach którego organizowane są szkolenia.

Zajęcia są organizowane w ramach projektu OWES Dobra Robota „Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej Dobra Robota na subregion metropolitalny”, realizowanego przez Fundację Pokolenia w partnerstwie z Obszarem Metropolitalnym Gdańsk-Gdynia-Sopot, Towarzystwem Pomocy im. Św. Brata Alberta Koło Gdańskie, Pracodawcami Pomorza i Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020

  • GIWK