aktualności
Bezpłatne szkolenia dla podmiotów ekonomii społecznej
Jak napisać ofertę współpracy marketingowej oraz jak skutecznie komunikować się w pozyskiwaniu funduszy dla organizacji będą tematami warsztatów dedykowanych organizacjom pozarządowym oraz przedsiębiorstwom odpowiedzialnym społecznie. Szkolenia odbywają się w ramach współpracy z Ośrodkiem Wsparcia Ekonomii Społecznej Dobra Robota.
Na warsztaty zapraszają wspólnie: OWES Dobra Roborta, Fundacja RC i Fundacja Pokolenia.
Pierwsze wydarzenie poświęcone będzie narzędziom komunikacji w fundraisingu. Uczestnicy podczas warsztatów zgłębią temat skutecznej komunikacji w zbieraniu funduszy dla organizacji. Szkolenie odbędzie się w dwóch terminach:
• 22 czerwca w godz. 10:00-16:30.
Gdańsk, Fundacja RC, al. Grunwaldzka 5
• 29 czerwca w godz. 9:00-16:00.
Tczew, Dom Przedsiębiorcy, ul. Obrońców Westerplatte 3
ZAPISY: https://forms.gle/t3Mo2fiJjR5Xq9DC7
Program szkolenia:
- Rola komunikacji w fundraisingu,
- Narzędzia komunikacji internetowej,
- Narzędzia angażowania darczyńców – jak dobrać,
- Dane i technologie w komunikacji,
- Ścieżka Darczyńcy – budowa długofalowych relacji w oparciu o dane,
- Narzędzia przydatne w pracy, zarządzaniu danymi i relacjami z darczyńcami,
- Czy sztuczna inteligencja i chatboty (ChatGPT) mogą być pomocne w tworzeniu treści?
- Fundraising w sieci – narzędzia.
Prowadząca: Marta Dietrich
Specjalistka ds. zarządzania zasobami ludzkimi i CSR, ukończyła SWPS Uniwersytet Humanistyczno-społeczny na kierunku Socjologia. Zanim przeszła do III sektora pracowała w biznesie jako headhunter i koordynator projektów. Ma doświadczenie we wdrażaniu baz danych typu CRM, planowaniu strategicznym i kształtowaniu wizerunku organizacji.
Swoją przygodę z fundraisingiem rozpoczęła od pracy na rzecz Puckiego Hospicjum. Planowała, wdrażała i prowadziła komunikację z Darczyńcami w Fundacji Court Watch Polska. 5 lat doświadczenia pracy w charakterze fundraisera pozwala jej skutecznie łączyć interesy różnych stron. Dziś pracuje nad pozyskaniem środków dla Funduszu Akumulator Społeczny.
Tematem drugiego szkolenia będzie: „Jak napisać ofertę współpracy marketingowej. Projektowanie wzoru na żywo krok po kroku.”
TERMIN: 29 czerwca, godz. 10:00-16:30, Fundacja RC, Gdańsk, al. Grunwaldzka 5
ZAPISY: https://forms.gle/882CBNgY3QSUrYB5A
O szkoleniu:
Podczas spotkania uczestnicy pracować będą nad stworzeniem wzoru oferty współpracy dla organizacji, której celem będzie pozyskanie partnerów m.in. biznesowych.
Podczas warsztatu zadzieją się następujące rzeczy:
- przypomnimy sobie co musi znaleźć się w ofercie,
- zastanowimy się, jakie są nasze silne punkty i co możemy zaoferować,
- określimy nasze potrzeby i jakiej współpracy oczekujemy,
- wypiszemy sobie wzajemne świadczenia (finansowe, barterowe, wizerunkowe lub inne),
- wybierzemy narzędzie, na którym będziemy ofertę tworzyć,
- zastanowimy się nad kolorystyką, czcionką, ilustracjami,
- napiszemy profesjonalny opis naszej organizacji,
- wybierzemy potencjalnych (lub wymarzonych) partnerów z różnych sektorów,
- spersonalizujemy nasz wzór pod nich dzięki wybranym elementom.
Prowadząca: Magda Jabłońska
Jest specjalistką ds. komunikacji i budowania partnerstw w Fundacji RC, ale także jest założycielką spółdzielni socjalnej Zeroban - w związku z tym bardzo dobrze zna realia i potrzeby osób wykluczonych z rynku pracy. Zeroban od początku wojny zorganizowało pracę dla łącznie 10 kobiet ze wschodu.
Magda Jabłońska jest specjalistką w zakresie CSRu oraz networkingu, ma szerokie kontakt w trójmiejskim środowisku biznesowych oraz HR z uwagi na wcześniejsze doświadczenie zawodowe. Jest także organizatorką Sklepu Społecznego w Manhattanie z ramienia Stowarzyszenia Morena.
Ma kompetencje z zakresu copywritingu, współpracy z mediami, organizacji kampanii społecznych oraz koordynacji projektów społecznych (m.in Gdańsk Business Run, #ngosySZYJĄMASKI)
Udział w szkoleniach jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają materiały oraz poczęstunek w trakcie zajęć. Zapisy na szkolenia odbywają się poprzez formularze on-line.
Na zajęcia zaproszone są organizacje niekorzystające wcześniej ze wsparcia w ramach projektu OWES Dobra Robota. Liczba miejsc na szkolenie jest ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń. Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego do projektu OWES Dobra Robota, w ramach którego organizowane są szkolenia.
Zajęcia są organizowane w ramach projektu OWES Dobra Robota „Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej Dobra Robota na subregion metropolitalny”, realizowanego przez Fundację Pokolenia w partnerstwie z Obszarem Metropolitalnym Gdańsk-Gdynia-Sopot, Towarzystwem Pomocy im. Św. Brata Alberta Koło Gdańskie, Pracodawcami Pomorza i Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną.
Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020