aktualności
Metropolitalna Komisja ds. KulturyDostępne Domy Kultury - potrzeby osób niepełnosprawnych
Perspektywa osób w spektrum autyzmu oraz osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi - o tym rozmawialiśmy na wtorkowym cotygodniowym spotkaniu w ramach cyklu Dostępne Domy Kultury. Poznaliśmy sposoby przygotowania wydarzeń, które będą dostępne dla tych grup odbiorców kultury.
20 lipca, ponad 20 pracowników instytucji kultury rozmawiało o potrzebach osób w spektrum autyzmu oraz osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi - tak by kultura stała się dla nich dotępna i atrakcyjna.
- Czy znacie spotkaliście się Państwo z takimi rozwiązaniami jak ciche godziny w muzeum lub przed przewodnik w instytucji kultury, czyli dokument pomagający w przygotowaniu się do wizyty dla osób ze szczególnymi potrzebami. Takie przed przewodniki mają nasze instytucje m.in. Muzeum Emigracji oraz Muzeum Miasta Gdańska. Dowiedzieliśmy się również jak tworzyć promocję i informację o wydarzeniach w języku ETR, czyli Easy To Read - mówi Alicja Jelińska, koordynatorka ds. kultury OMGGS
Kolejne spotkanie w gronie kilkudziesięciu domów kultury z metropolii już za tydzień!
Cykl warsztatów Dostępne Domy Kultury dedykowany instytucjom z naszej metropolii powstał dzięki współpracy Metropolitalnej Kadry Kultury i Fundacji Kultury bez Barier.