aktualności
ChatGPT – wsparcie w codziennej pracy. Szkolenie w ramach MCK
Jak obsługiwać sztuczną inteligencję, w jaki sposób pomaga w codziennej pracy, co może przyspieszyć i jak się z nią komunikować - tego dowiedziało się 23 pracowników samorządowych z metropolii, którzy wzięli udział w kolejnej edycji szkolenia, którego tematyką był ChatGPT. Wydarzenie odbyło się w ramach Metropolitalnego Centrum Kompetencji.
Uczestnicy marcowej edycji szkolenia "Jak usprawnić pisanie i komunikację w erze sztucznej inteligencji".
Pierwsze szkolenie z AI, które odbyło się pod koniec stycznia, w ramach Metropolitalnego Centrum Kompetencji, okazało się hitem. Zgromadziło wówczas 24 pracowników samorządowych z terenu metropolii, którzy uczyli się tego, jak wykorzystywać sztuczną inteligencję do tworzenia treści, nie rezygnując przy tym z ludzkiej kreatywności i umiejętności. Choć ChatGPT jest świetnym narzędziem wspierającym, to jednak człowiek wnosi do tekstu niezastąpioną oryginalność i głębię, nadając mu ludzki wymiar.
Uczestnicy marcowej edycji szkolenia "Jak usprawnić pisanie i komunikację w erze sztucznej inteligencji".
Zainteresowanie tematyką dotyczącą pracy z narzędziem, jakim jest ChatGPT, przerosło oczekiwania. Stąd kolejne terminy szkoleń: kwietniowe i majowe.
Praca z AI to praca szybsza i prostsza
W marcowym szkoleniu udział wzięło 23 pracowników samorządowych z Gdyni, Somonina, Krynicy Morskiej, Wejherowa, Lęborka i Pucka. O pracy z AI opowiadali Marcin Dybuk, zastępca dyrektora ds. gospodarki, kultury i promocji w OMGGS oraz Grzegorz Kwiatkowski, kierownik ds. kreatywnych i programowych OMGGS – pomysłodawcy, organizatorzy i prowadzący szkolenie.
Szkolenie prowadzili Marcin Dybuk, zastępca dyrektora ds. gospodarki, kultury i promocji w OMGGS oraz Grzegorz Kwiatkowski, kierownik ds. kreatywnych i programowych OMGGS.
Nowoczesne technologie przydają się w pracy
Jedną z uczestniczek szkolenia była Weronika Rolska-Stencel z Referatu Rozwoju Gospodarczego i Promocji Urzędu Gminy Somonino. Na szkolenie wybrała się dlatego, że ChatGPT od jakiegoś czasu wspiera ją w pracy – od promocji aż do analizy danych. Dzieli się również zdobytą na szkoleniach wiedzą z koleżankami z urzędu.
- Szkolenie bardzo mi się podoba – powiedziała Weronika Rolska-Stencel. – Już zastanawiam się, co i jak przekazać z niego moim koleżankom z pracy. Mam nadzieję, że uda nam się zapisać na kolejne takie wydarzenie - dodaje.
Marcowa edycja szkolenia "Jak usprawnić pisanie i komunikację w erze sztucznej inteligencji".
Jej zdaniem warto brać udział w szkoleniach dotyczących użycia nowych technologii w codziennej pracy.
- To jest zawsze inne spojrzenie na realizację zadań, które dzięki sztucznej inteligencji możemy wykonywać szybciej i prościej. Nasz urząd nie jest dużym urzędem, więc zakres obowiązków spoczywających na nas jest duży. Zajmujemy się różnorodną tematyką, co sprawia, że trudno być specjalistą w każdym zakresie. A takie narzędzia, jak ChatGPT, pomagają to osiągnąć – podkreśla.
Mocne wsparcie w realizacji zadań
Czy każdy urzędnik może w równym stopniu korzystać w pracy z pomocy AI? Inny uczestnik szkolenia, Piotr Cichoń z Wydziału Środowiska w Urzędzie Miasta Gdyni uważa, że to zależy przede wszystkim od tego, czym dany urzędnik musi się zajmować.
Marcowa edycja szkolenia "Jak usprawnić pisanie i komunikację w erze sztucznej inteligencji".
- ChatGPT najbardziej pomaga mi w obszarach związanych z promocją, z kontaktem z mieszkańcami, w pracy z mediami społecznościowymi czy pracą nad tekstem. W sytuacji, w której musiałbym przeczytać i przeanalizować dany tekst wiele razy, to wystarczy kilka kliknięć, kilka poleceń i cała robota z tym związana na dobrą sprawę wykonuje się sama – mówi Piotr Cichoń.
****
Metropolitalne Centrum Kompetencji – szkolimy i podnosimy kompetencje
MCK to bezpłatne szkolenia, konferencje i warsztaty dla samorządowców. Specjaliści z różnych dziedzin (zamówienia publiczne, komunikacja, usługi wspólne, planowanie przestrzenne) szkolą urzędników i pomagają im zdobywać nowe umiejętności zawodowe. Celem Metropolitalnego Centrum Kompetencji jest profesjonalizacja kadr na terenie metropolii, rozwijanie umiejętności i poszerzanie wiedzy uczestników, aby mogli osiągać jeszcze lepsze wyniki w pracy. To współpraca, wymiana dobrych praktyk i dzielenie się wiedzą.
Aby otrzymywać bieżące informacje dot. szkoleń i spotkań w ramach Metropolitalnego Centrum Kompetencji należy wysłać zgłoszenie: LINK
Koordynatorem Metropolitalnego Centrum Kompetencji jest: Weronika Michałowska, e-mail:
weronika.michalowska@metropoliagdansk.pl
>>> Więcej informacji o Metropolitalnym Centrum Kompetencji TUTAJ